Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Ogromny plakat reklamujący Kartę Mieszkańca, który zawisł na domu Urzędu Miasta, ma zostać zdjęty w najszybszą sobotę.

Baner ma zniknąć z budynku Miasta Kołobrzeg

Tym tymże zniknie problem powiązany z brakiem krzyża na banerze. Przypominamy; o krzyż na banerze upomniały się środowiska katolickie. Daniem tych osób, pozbawiona tego symbolu katedra jest „obrazem nieprawdziwym i wypaczonym”. Grafika na promocji Karty Mieszkańca wzbudzała kontrowersje przede ludziom ze powodu na prostą funkcja.

– Spotyka się tam realistyczne odwzorowanie bazyliki natomiast tenże krzyż powinien się tam pojawić, oczywiście jak spotyka się w rzeczywistości na katedrze – prowadziła w rozmowie z bliskim portalem Katarzyna Paciorkowska, prezes Akcji Katolickiej. Do magistratu wpłynęło również, zapowiadane wcześniej, pismo stowarzyszeń katolickich w sytuacji przywrócenia krzyża na grafice bazyliki. Nie będzie zawsze dyskusji na punkt ewentualnych wymian na banerze.

W najszybszą sobotę reklama Karty Mieszkańca ma zostać zastąpiona świąteczną dekoracją budynku Urzędu Miasta. – Do 6 grudnia całe miasto ma być przygotowane na wielka, co roku ozdabiamy również budynek magistratu. Decyzja o zdjęciu banera nie jest to związana z pismem, które do nas wpłynęło w zeszłym czasie – wyjaśnia Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu. Baner znajdywał się na domu magistratu z paru miesięcy.

Zobacz również Kołobrzeg Nieruchomości

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments