Cena baryłki ropy spada – zarabiaj na ostatnim

Prasówki

Cena baryłki ropy spada – zarabiaj na tym W ostatnich dniach cena ropy na giełdach osiągnęła rekordowe spadki – obecnie baryłka ropy West Texas Intermediate kosztuje około 17,45 USD, a ropy Brent po 22, 28 USD. To ceny najniższe od lat. W poprzednim tygodniu po raz ważny w historii mieliśmy do budowania choćby ze piękną sytuacją: przez kilka godzin uważała się teoretycznie „ujemna” cena tego materiału na Nowojorskiej Giełdzie. To, co niepokoi koncerny naftowe i państwa, których budżet buduje się w pełnej dawce na handlu ropą, że istnieć wysoką szansą dla inwestora – i niedoświadczonego. To dzisiaj teraz jest świetny moment, by zainwestować w ropę i pielęgnować swoje dochody.

Cena baryłki ropy spada – zarabiaj na tym

 

Dlaczego ropa naftowa tak drastycznie tanieje?

Na obecny, drastyczny spadek cen ropy naftowej wpływ jest niewiele czynników, z których najistotniejsze znaczenie są też o charakterze popytowym: epidemia koronawirusa sprawiła, że szybko od kilku tygodni alarmuje się, że nadciąga poważny kryzys finansowy. W wielu krajach już dołączyło do wysokich spadków na giełdach. Branża transportowa, w jakiej zwykle zapotrzebowanie na ropę jest świetne, jest poważne tarapaty: samoloty w grupy stoją uziemione na lotniskach, ograniczamy także przekładanie się przy pomocy niezależnych środków transportu. Wiele chińskich fabryk wstrzymało pracę zaś nie dostarcza półproduktów na zagraniczne rynki. Do tego powstają czynniki o charakterze podażowym: już od ostatniego roku ropy na placu istniałoby po prostu zbyt dużo – a rywalizacja pomiędzy państwami OPEC nie dała na zdobycie wspólnej polityki, jaka mogłaby jakoś łagodzić skutki załamania popytu.

Co spadek ropy znaczy dla polskich konsumentów?

Polscy klienci w wielu przypadkach są odwagę, że spadek cen ropy odda się na stok cen paliw na stacjach, a jeszcze zahamowanie inflacji w większym kontekście. Chociaż rzeczywiście, ceny paliw na stacjach paliw zaczęły spadać – w Polsce po raz pierwszy benzyna PB95 spadła poniżej czterech złotych za litr, nie należy spodziewać się tankowania za pół-darmo. Pamiętajmy, że ponad połowa ceny, jaką dają kierowcy to innego typie podatki. Z pozostałej jednakże strony, to dzisiaj teraz, gdy ropa naftowa istnieje rzeczywiście tania, warto rozważyć inwestycję w ten surowiec.

W jaki metoda mogę zarobić na stokach cen ropy naftowej?

Inwestowanie w ropę składa się z wieloma mitami. Dużo osób uważa, iż jest toż dokładnie gra ich zasięgiem, chociaż chętnie kupują akcje, Bitcoiny czy złote monety inwestycyjne, jakie w wielu przypadkach mieszają się z o moc większym ryzykiem. Tymczasem inwestowanie w ropę nie jest odpowiedzialne – w obecnym fakcie także możemy zdecydować się na kontrakty futures, kontrakty CFD czy fundusze ETF w oparciu o ropę. Obecnie ropa jest rekordowo tania, można spodziewać się, że wcześnie czy później jej ceny znacząco poszybują w górę – wtedy wystarczy odsprzedać posiadane aktywa. Niezwykle przystępnym mitem istnieje wyjątkowo to, że aby zainwestować w ropę konieczne są bardzo trudne fundusze. Na własnym rynku bardzo bezpiecznym środkiem na lokaty w ropę jest Oil Profit PL – w obecnym wypadku minimalna kwota wpłaty to – 941, 93 zł ($250). Wystarczy zarejestrować się, a doświadczeni doradcy krok po kroku instruują nas, co chodzi wykonać dalej.

Zobacz również Cena Baryłki Ropy Spada – Zarabiaj Na Tym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments