Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to istotne założenia rewitalizacji przestrzeni popularnych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w ostatniej rzeczy podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską i wyposażenie obiektów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a ponadto oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura podawać będzie naszej społeczności do organizacji zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i zapewni bardziej wyjątkową formę bycia czasu wolnego, np. na nowym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na około 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze wychodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w grupie fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich grupy i obszarów miejskich i wiejskich”.

– Sposoby na zastosowanie zadań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych zajęć w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Więc to pomysł kolei w Starninie – mimo pozytywnej opinie – nie mógł wygrać z uwagi UE ze powodu na wybranie dostępnej alokacji. Już się to udało, z czego wysoce się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments