HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie stawia na samochody dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo potrafi być ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na ulicy Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych zaopatrzonych w 150 miejsc będących, z propozycją zakupu nie dużo niż 10 kolejnych pojazdów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia ostatnie lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie jest pewnym z głównych regionów, który dał na samochody dwutrakcyjne, łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i urządzonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość ruszania się po drogach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na lokaty taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w całej grupy były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments