JEST SZANSA NA OSTATECZNE ROZWIĄZANIE SPRAWY MASZTU PRZY OSIEDLU BOCIANIE GNIAZDO. MIASTO ZAPROPONUJE INNE LOKALIZACJE

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Inna działka na danie 40-metrowego masztu telekomunikacyjnego – to koniec spotkania wiceprezydent Ewy Pełechatej z nazwą Play. Tymczasowo inwestycja przy ul. Ogrodowej została zablokowana – teraz pojawiła się możliwość całkowitego rozwiązania z ważnej dla ludzi sytuacji.

JEST SZANSA NA OSTATECZNE ROZWIĄZANIE SPRAWY MASZTU PRZY OSIEDLU BOCIANIE GNIAZDO. MIASTO ZAPROPONUJE INNE LOKALIZACJE

Lokalizacja, jakiej będzie szukało miasto, musi, po pierwsze, być efektywna dla inwestora, po drugie, powinna dostawać się w konkretniejszej przestrzeni od terenów zamieszkałych, żeby nie wywoływać kolejnych protestów społecznych – pracownicy nie są to prostego zadania.

Jednak fakt, że inwestor wyraził wstępną wiedzę na przeniesienie masztu, daję nadzieję, dla ludzi osiedla Bocianie Gniazdo i okolic, na skuteczne dla nich zakończenie sprawy. Przypomnijmy; od tygodni trwa protest przeciwko postawieniu 40- metrowego masztu o mocy 5G na doli przy ul. Ogrodowej. Inwestycja byłaby odrzucona z najbliższych zabudowań o zaledwie kilkanaście metrów.

Niemal jednogłośnie po stronie mieszkańców opowiedzieli się zarówno urzędnicy, jak i radni Rady Miasta. Już parę dni temu, podczas sesji Rady Miasta, udało się zablokować kontrowersyjną inwestycję – radni niemal jednogłośnie przegłosowali uchwałę dotyczącą podejścia do stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, gdzie miałby stanąć nadajnik. Takie działania pozwalają na zachowanie budowy na co najmniej parę miesięcy. Do tego etapu powinno dotrzeć do znalezienia alternatywnej działki dla inwestora.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments