„KOLEJ NA MYŚLI I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„GODZINA NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w niniejszej historii odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent wspominałam o przygotowaniach miasta na najszybsze dni i bezpieczeństwie ludzi w roli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła więcej o szukaniu właściwych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które od poniedziałku nie będą chodzić do nauk. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli mili. Dlatego też mamy wzmożone kontrole straży publicznej i władz w ostatnich polach, w których mogą odkładać się młodzi ludzie. Wszystko po to, żeby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do miasta. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak wyjść do migracji postaci z kolejnych państw, często tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Istniejemy w stałym kontakcie z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po dokonaniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze prosili nie właśnie o to, czy jego nieobecność nie wpłynie na obniżenie działań sztabu, lecz i o ocenę moralną takiego podejścia. – Na refleksję i złożenia przyjdzie czas, i pozwólcie mi państwo właśnie na kolejne reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie wymagał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments