Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Aktulności Informcje Kołobrzeg z Kołobrzegu

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby ciosem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do ostatniego, że cena uzdrowiskowa powinna stać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta stanowi w stopniu uzyskać około 30 milionów złotych. Jak mówiła A. Mieczkowska, to końcu samo ile wynosi subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i miejscowa miałyby stać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta dochodziła do Pierwszego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie następowałby podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że dotychczasowa opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dawane byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tego nie wiadomo.

Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła i chęć rozmów z parlamentarzystami naszego regionu wszystkich możliwości. Dlaczego wartość istnieje właściwie ważna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe montowany jest szereg obostrzeń. W jednym Kołobrzegu, strefa Natomiast zatem jedna czwarta powierzchni miasta, na której nie można odnaleźć żadnego przemysłu. To więcej obostrzenia dotyczące miejsca i mniejszy zysk z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować wszystkie te straty. Jeśli pieniądze z podstawowego funduszu zostaną oddane na co innego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu i innych polskich uzdrowisk. Na razie to tylko projekt. Który będzie dalszy stan tego przedmiotu tzw. Białej Księgi, będziemy uczyć na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments