Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na obszar proponowany przez miasto, jako zastępczy, na moment remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na trasę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uważał być lekki dojazd i minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą istnieje jednak plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w tym polu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na zapewne nie da się nic w tym punkcie zrobić. Alternatywą uważa żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one pozostawione pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z pracownikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg dodatkowo w aktualnym roku, tak by po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont rozpocznie się dopiero jesienią. Jak radzą handlujący, to wiosna jest gwoli nich najgorętszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej nawierzchni, na rynku przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także inne pawilony handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments