MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasówki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa droga w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na odległościach pomorskich drogach też w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z usługą do Kołobrzegu i okolic. Od lat przeprowadzane są nieskuteczne dbania o bazę całoroczną.

Kiedy się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje natomiast likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w niniejszym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie stać na pokrycie kosztów związanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim używane istnieje także poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w obszarze bazę śmigłowca ratunkowego. Uwagę w współczesnej historii zapowiedzieli posłowie z kraju.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments