SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

NIE MAŁA KWOTA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JAKIŚ POWÓD

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Najnowsze dane dotyczące liczby osób pod kwarantanną na terenie miasta i powiatu zadziwiają. Według danych podawanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, natomiast w powiecie 10 osób ludzi tej metodzie. Czemu jest ich naprawdę mało, skoro statystyki w świecie są?

– Nie przedstawiamy w mieście obecnie ani jednej osoby, która z czasu zamknięcia granic oficjalnie powróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Wyraża się, iż w własnym mieście, do ostatniej chwile, takiego przypadku nie było. – Wszystkie informacje otrzymujemy od służb, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do końcu przed zamknięciem granic, część nadal pewnie wygląda na miary – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest utworzone na przyjęcie większej grupy osób, jakie musiałyby przejść kwarantannę, natomiast nie potrafiły jej ukończyć w bloku; na taką sytuację zorganizowano m.in. zajęcia w jednym z środków.

Te kobiety, które wróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą pracować, choć taka, jak wyglądamy, jest podawana.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments