Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała ustawę o różnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w tych stanowiskach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak mówili radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały był na planie jedynie pozyskanie dodatkowych kluczy do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w okolicy uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i napraw w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do strefy A jest się po nisku nie opłacać, oraz tym tymże zostanie ograniczony.

Jak się zmienią a stawki za postój w miejscach parkingowych? W okolicy uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w okolicy B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozłożone na powierzchnię A i B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy są jednak płacić taniej niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zawiera wręczyć im miesięczny abonament we wszystkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został przegłosowany z kilkoma poprawkami; przede każdym wpasie w mieszkanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego traktuje być płatna w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie ważna zapłacić w ciągu 7 dni, nie jak realizował projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments