Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zatrzyma się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na placu osiedla będą dostępne po raz obecni w ostatnim roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na dobrą przerwę, w momencie której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na trasy teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został pobudzony w czerwcu 2017 roku. Jak pokazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w ostatnim roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi ubiegli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na dowolnym rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o dodatkowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz chwila na zimową przerwę, która stanie spożytkowana na rozpoczęcie infrastruktury do kolejnego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego ogromna sławę wśród domowników i gości jest imponująca. Wydłużenie bezpłatnego czasu czerpania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to odpowiednio Rower Miejski bawi się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i czerpania z alternatywnych źródeł transportu zwykle istniałoby również będzie celem. Rower Miejski doskonale wykonywa swoją pracę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze każdy bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w ostatnim roku miał 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z układu w porach 15:00 – 19:00, kiedy trafiało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W klasy tygodnia podział kładzie się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek a z powrotem – 3 478 także z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w bieżącym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwile zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w bieżącym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został pobudzony w czerwcu 2017 roku. Na wstępnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został również rozbudowany o różną stację i pozostałe 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest właśnie jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można stosować od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments